כ-20% מהישראלים התאהבו בעובדת הזרה שלהם והאחרים הכירו אזרחיות זרות! מה הם עשו?!

עשרות אלפי גברים ישראלים נלחמים באופן עצמאי במשרד הפנים בכדי לאזרח את הבת זוג הזרה שלהם. עכשיו אפשר לעשות את זה יותר בקלות לאור המצב באוקראינה עם מעל ל-5 מיליון פליטים.

מאת: עו"ד גבריאל בנטוב

מאת: עו"ד גבריאל בנטוב

 . האוכלוסין וההגירה לרבעון השלישי של השנה, נכון לסוף חודש ספטמבר 2021, יש כיום בישראל 29,973 מסתננים השוהים בישראל. מתחילת 2021, 723 מסתננים עזבו את ישראל מרצון. כמו כן יש כיום בישראל, 19,809 עובדים זרים לא חוקיים.

עובדים זרים מגיעים מכל מיני מקומות בעולם לישראל- קולומביה, מקסיקו, אוקראינה, רוסיה. לחלק מהמקומות בעולם יש לישראלים חולשה עזה אל הנשים שמגיעות לעבוד פה בסיעוד, בבתים, במלונות ותיירות

אישור שהייה! (2)

האם אתם גרים יחד בבית משותף כרגע עם האזרחית הזרה?

איך מערכת יחסים עם אזרחית זרה מתחילה?

כשנמצאים כל-כך הרבה זמן יחד בבית יוצא שמדברים ומתפתחת שיחה מעבר לעבודה. אז פשוט מכירים לעומק ומתפתחות מערכות יחסים אינטימיות שיכולות להוביל לחיים משותפים. אבל מה קורה כשמדינת ישראל לא מעודדת מערכות יחסים כאלה ומנסים לגרש את הבת זוג מישראל

תכירו את אנסטסיה ומשה

משתלה גדולה ומוכרת בעיר. אנסטסיה ניגשה לחנות לבחור פרחים ולשמח את ליבה. אז התפתחה שיחה מעניינת בין השניים ובסופה הוזמנה אנסטסיה ליצור קשר ולהיפגש לקפה.

החלו השניים להיפגש לעיתים תכופות בימי חמישי, היום היחידי שהיא הייתה בחופש מעבודת הסיעוד.

במהרה התפתח בינהם רומן שהוביל לחיים משותפים ולהודעה של אנסטסיה למעסיק שלה כי היא לא תעבוד יותר במקום העבודה שלו. אז החלו הבעיות ומשרד הפנים והמדינה החלו לרדוף ולנסות לגרש את אנסטסיה והעמידו את הזוגיות המופלאה שלהם בסכנה.

הזוג הבין כי צריך לפעול ואם לא יפנו למישהו שמכיר את ההליך והעבודה מול משרד הפנים אז אנסטסיה תגורש ואהובת ליבו של משה לא תוכל להישאר לגור עימו.

האם אתה מאוהב באזרחית זרה תיירת/עובדת זרה/אירופאית?

איך הזוג אנסטסיה ומשה פתרו את הסטטוס שלה במשרד הפנים?

הזוג קיבל המלצות על משרד עו”ד בנטוב והחל בהליך מול משרד הפנים להכרה בחיים המשותפים שלהם. נדרשה הכנה מעמיקה לראיון כנות הקשר וכחלק מזה נעשתה סימולציה עם העו”ד מה השאלות שיכולות להישאל. נעשתה רשימה מפורטת של אלו מסמכים יש להציג בכדי להוכיח שהזוג גר יחדיו כמו ארנוה, מים, חשבונות בנק, מצב פיננסי ועוד.

במהלך ההליך עו”ד בנטוב נתן להם גם מכתב אשר מונע גירוש כל עוד ישנם הליכי בירור פתוחים. הזוג לבסוף אף קיבל, במהלך ההליך, אשרות יציאה וכניסה לישראל בכדי לבקר את המשפחה באוקראינה של אנסטטסיה. התהליך דורש הרבה מסמכים אבל עם עבודה נכונה ומקצועית מול משרד הפנים סיכוי ההצלחה של התהליך גבוהים

כמה זמן אורך ההליך?

ככלל אין חשיבות לזמן כיוון שמהלך התהליך האישה מוגנת מגירוש אף מקבלת אישור שהייה ויש להאריכו כל זמן מה. את האזרחות הסופית מקבלים בין 4-7 שנים מתחילת התהליך.

מה הסיכויים לעבור את התהליך בהצלחה ושבת הזוג תקבל אזרחות?

במידה ועובדים נכון עם משרד מקצועי ונמנעים מטעויות מול משרד הפנים ניתן להשלים את התהליך בהצלחה בסיכויים גבוהים. בחלק מהפעמים צריך להתעקש מול משרד הפנים ולהכיר את הנהלים הפנימיים בכדי להצליח גם במקרים מורכבים

איך מוכיחים חיים משותפים?

חשבונות משותפים, מגורים משותפים וראיון כנות קשר מוצלח שמומלץ להתכונן לקראתו יחד עם עו"ד.

עו"ד גבריאל בנטוב

הוא מייסד משרד עורכי דין בנטוב. המשרד עוסק בהדרת מעמד של בן/בת זוג זרים בדגש על שקיפות, הוגנות ותוצאות ללקוח.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם

גלילה לראש העמוד
דבר עם עו"ד אונליין
עו"ד אונליין מחכה לשאלתך?
שלום, העלינו קריאה לעו"ד שלנו. כבר עולה מולך. לבינתיים מה המייל והטלפון שלך במידה והקשר יתנתק?
דילוג לתוכן