הצלחות המשרד מזונות זמני שהות חידוש קשר צוי הגנה עזיבת הבית

חידוש קשר תוצאות

אני רוצה להגיד לכם שאני גאה היום.

לקוח שתבענו לחידוש קשר לאחר נתק של 3 שנים (לא משנה הסיבות לנתק וגם אמרתי ללקוח שזה עבר ואין מה לדוש מי אשם בנתק) , התסקיר של העו”ס התרשם באופן חיובי והמליץ על מפגשים בפיקוח, 4 במספר, ולאחר מכן מפגשים שבועיים בתיאום עם ההורים.

ישר שמתי לב שיש פה חוסר של איך ייראו ההסדרים אחריי שלב הפיקוח. דרשתי מהצד השני להסכים לימים קבועים.

לבסוף הצד השני הסכים אבל אז עלה נושא הלילות. לא רציתי להשאיר קצוות פרומים לאב אבל אין התייחסות לנושא בשלב זה בתסקיר, וחבל.

הצעתי מתווה מדורג שקשה לסרב לו שלוקח בחשבון את טובת הילד ואת רצון האב ללינה קבועה.

במתווה שבית המשפט אישר יהיה 3 חודשים של מפגשים יומיים, פעם בשבוע, ואז יהיה מפגש עם העו”סית להשלמת תסקיר לעניין הלינה.

לאחריו הצדדים יגיבו בכתב לתסקיר ובית המשפט על סמך זה ייתן החלטה. קצר, חד ויעיל.

כל הכבוד לצד השני ששיתף פעולה ולבית המשפט שעמד על כך שהפגישות בפיקוח יישארו על כנם, לשם ביסוס הקשר.

 

מדבריי בדף פייסבוק לגירושין בו אני מפרסם

דיני משפחה
מי אמר שקל בדיונים בדיני משפחה. למרות שבאתי יותר סקפטי לדיון ותוצאותיו אני יכול להגיד שאני מרוצה כרגע מהתוצאות.
 
בתיק בו אני מייצג את הגבר היה דרך ארוכה שעברנו בכדי לדון בנושא זמני השהות אבל לא אלאה אתכם בפרטים היבשים רק אומר בעניין זה שהיו מנגוני יישוב סכסוך בהסכם הגירושין שמפנים אל מחוץ לכותלי בית המשפט אשר מנעו דיון ענייני בהליכים קודמים לפני יותר משנה וכך האב נשאר מתוסכל יותר מדי זמן בלי לראות את הילדים שלו כמו שצריך.
 
זאת לאור הסכם עבר שלא מטיב עם הקטינים. זה הזמן שנכנסתי לתיק, קצת לפני הדיון בתיק הקודם.
 
האב בהסכם שלו (כמו הרבה אבות אחרים) היה זקוק לגמישות מצד האם כיוון שהוא עובד משמרות לילה ושם עיקר לחמו. מנגנוני זמני השהות במקרים האלה בד”כ קובעים שבמידה ואין הסכמה יהיו ימים קבועים כברירת מחדל. הצדדים קבעו ששבוע פעמיים בשבוע יהיה האב עם הקטינים עד הערב ובשבוע לאחר מכן יומיים בשבוע הקטינים ילונו אצלו. בלי קשר לסופ”ש שני.
 
כמובן הקטינים גדלו והזמן עם הקטינים לא מספיק לא לאב ולא לקטינים, בקדם המשפט לפני כמה ימים וממקום לקדם את התיק המתגלגל הזה בית המשפט החל לשאול את האב לעניין ההתחייבות שלו לעמוד בזמנים נוספים (היה בהתכתבויות רמז לביטולי מפגשים ספורים) ובית המשפט חשש בעניין עקביות בזמני השהות של האב.
 
האב הסביר כי כרגע עובד פחות לילות ורוצה כשהקטינים איתו שישנו אצלו בכל פעם, יש לקטינים חוגים והזמן שלו איתם התקצר וכי יש לו תנאים ראויים להלין את הקטינים.
 
בית המשפט הציע שיפגוש את הקטינים, האם סירבה והשופטת הציעה תסקיר. לכך גם סירבה האם. אני בזמן הזה רציתי לראות איך מתפתח הדיון.
 
שבית המשפט התרשם שהאם מסרבת לכל מנגנון לבירור טובת הקטינים החלה התפנית בדיון ובו בית המשפט דחף להסדר מעכשיו והלאה מבלי להמתין.
 
האם ניסתה להסביר בתקיפות שהיא חוששת שהאב לא יעמוד בהסדרים ושהוא הבריז להם מלא פעמים ופנתה אף לאב באולם וקראה בכל מיני האשמות ומילות גנאי.
 
בית המשפט השיב לה ובצדק שאיתו בחרה לעשות ילדים ועם כל ההאשמות מגיע לבנות ולו להיות יותר זמן יחד. האם התלוננה כי עובדת קשה אז נאמר לה שהסדר החדש שנרקם בו גם האם תתפנה לעבוד בנחת ואפילו לנוח.
 
כיוון שראיתי שהצד השני מקשה על כל הצעה הסכמתי לסנקציות מסוימות במידה ולא יעמוד האב בזמני השהות המורחבים וכך האם תוכל להתרצות מהפחד שיפר האב את ההסכם החדש בעניין.
 
לאם לא נותרה ברירה ונקבע מנגנון שנידון מספר דקות ארוכות. בהתחלה הוצע כי תהיה סנקציה כספית על כל הפרה, לאחר מכן הוצע על ידי הצד השני פיצוי כספי מוגדל כאילו מדובר בערבויות לרכישת דירה וכמובן שהתנגדתי לכך והתנגדותי התקבלה. מה שבסוף הוצע והוסכם הוא היה ולא יקוימו הסדרי השהייה כסדרם – אזי תבוטל ההרחבה אשר אושרה לאב.
 
זהו הנוסח: “היה והאב לא יעמוד בהתחייבותו זו לעניין זה הפרה של פעם אחת ללא הודעה מראש 48 שעות תביא לביטול ההסדר האמור וחזרה להסכמות הגירושין”.
 
כאמור לא אהבתי את ההסדר כי הוא עומד כמו חרב פיפיות מעל האב באופן קבוע, ביקשתי שהסנקציה הזו בגין אי עמידה בזמני שהות תעמוד למשך תקופה של חצי שנה שנה והסברתי כי עכשיו שהצד השני יישב לו על הזנב ושיש ליצור מנגנון מידתי וסביר יותר בו לאחר תקופה שהאב יוכיח את עצמו יש להסיר את האיום של חזרה למתווה הישן והלא מטיב.
 
השופטת הרגיעה אותי ואמרה שאנחנו בני אדם והחיים הם דינמיים ויהיה אפשר להבין מקרים חריגים. גם ראיתי שהיא הכניסה שניתן בהתראה של 48 שעות להודיע על אי קיום המפגש מה שיחסית מידתי ומאפשר לאב שינויים ולהודיע מראש עליהם כי כולנו בני אדם.
 
בשלב זה התרצתי וגם הכל היה נורא רגיש להסדר שנרקם כי הצד השני דחק לעבר סנקציות כבדות יותר.
 
שאלתי את האב אם זה מקובל מבחינתו ויכול לעמוד בזה ואמר שכן. אפילו פעם אחת הוא קם וביקש ימים רצופים עם הקטינים וישר הזדעקו עליו באולם וגם אני הושבתי אותו ולא הסכמתי להצעה הזו ממקום של הזמן עם הקטינים צריך להיות רציף, קבוע וכל כמה ימים ולא מפגש ארוך ואז הפסקה ארוכה.
 
בסופו של יום אני מאוד מרוצה מהתוצאה. נכנסנו לדיון כשאנחנו לא יודעים אם נעבור בכלל את המשוכה הראשונית של דיון מהותי בטובת הקטינים כיוון שהצד השני ניסה לתאר מצב של תובע סידרתי שמשחזר תביעות. במקרה הטוב דמיינתי שהתיק ייקבע לתסקיר של עובדת סוציאלית.
 
כבר במעמד הדיון לקבל זמני שהות מורחבים עבור האב זה היה הפתעה טובה עבורי.
 
מצרף את נוסח ההסדר בלבד.
 
גמר חתימה טובה לכולם.

תמיד לשרותך

ניווט באתר

פסקי דין

לייעוץ חינם, השאירו פרטים ונחזור אליכם

עקבו אחרינו בפייסבוק

כל הזכויות שמורות - גבריאל בנטוב, עו”ד © 2018